YT Peak - шаблон joomla Joomla

szkola top2

slideshow testowy

Obróbka drewna - warsztaty w szkole

44514325 2168324076775352 8390669936489398272 n

W ubiegły czwartek  uczniów klas czwartych odwiedziły panie ze sklepu Dłuta.pl, by jak co roku przy okazji omawiana tematów związanych z drewnem  zaprezentować dzieciom narzędzia do obróbki drewna. Uczniowie poznali najciekawsze gatunki drewna, uczyli się wbijać i wyciągać gwoździe, piłować, szlifowac i heblować. Większość z nas pierwszy raz widziała strug, dłuta rzeźbiarskie, japońskie piły czy wypalarkę do drewna.

Dzieci były zachwycone lekcją, za co jeszcze raz bardzo dziękujemy!

Opublikowano w Aktualności

Czytaj dalej

Drukuj E-mail

Wizyta weterynarza

DSC 0939 Copy

Dnia 19.10.2018r. Pani Paulina Marciniak zaprosiła do naszej szkoły lekarza weterynarii Panią Magdalenę Rembowską.

Nasz gość sprawił nam ogromną niespodziankę – odwiedziły nas również jaszczurka i lotopałanka. Pani doktor opowiedziała wszystkim o szczegółach opieki nad zwierzętami domowymi oraz o swojej ciekawej chociaż bardzo trudnej pracy. Dzieci mogły zadawać pytania, a miały ich nie mało. Na sam koniec wszyscy chętni mogli pogłaskać jaszczurkę, a nawet potrzymać ją na rękach. Natomiast lotopałanka jest bardzo nieśmiałym zwierzęciem, dlatego pokazała się wszystkim tylko na chwilę.

Dodatkową atrakcją był oswojony lew, który odwiedził uczniów w klasach, zakradł się nawet do sekretariatu i przeprowadził rozgrzewkę bawiąc się z dziećmi w berka.

Opublikowano w Aktualności

Czytaj dalej

Drukuj E-mail

Ekologiczny październik w SP Krosno

Jesień w naszej szkole bardzo mocno łączy się z tematyką przyrodniczą i ekologiczną. We wrześniu uczestniczyliśmy w sprzątaniu świata, a w październiku świętowaliśmy dzień zwierząt i dzień drzewa. W związku z tym świetlica w ramach projektu „Na zielono” zorganizowała zbiórkę darów jesieni do instalacji ilustrującej las. Dnia 10. Października odbyło się spotkanie, na którym Pani Natalia Krekora przedstawiła dzieciom prezentację o lesie.

Opublikowano w Aktualności

Czytaj dalej

Drukuj E-mail

Projekt "Jedno życie"

Dnia 16.10 odbyło się w naszej szkole spotkanie w ramach projektu "Jedno życie". Uczestniczyli w nim uczniowie klas siódmych i ósmych. Naszym gościem był raper "Poison", który zaprezentował swój artystyczny program profilaktyki uzależnień. Młodzież poznała autentyczną historię jego życia, którą przekazuje za pośrednictwem tworzonego przez siebie rapu.

 

Opublikowano w Aktualności

Drukuj E-mail

Formularz kontaktowy - szkoła

Wyślij wiadomość do sekretariatu szkoły
Email:
Temat:
Wiadomość: